Organization Chart

School Board Trustees
     Ken Gordon (chair)
     Brent Adamson (vice chair)
     Theresa Pledge (treasurer)
     MaryEllen McMurtrie
     Brandee Kline

Superintendent
     Brian Hunicke (superintendent)
          Cindy Hunter (business manager)
          Kendra Lanham (assistant business manager)

  Building Administrators
    Sean Porter (MS/HS principal)
         Laura Shields (administrative assistant)
         Warren Barnes (teacher)
         Jayce Bell (teacher)
         Kent Johnson (teacher)
         Micki Keiser (teacher)
         Natalie Kulick (teacher)
         Sydney Porter (teacher)
         Jason Roeber (teacher)
         Tom Standerwick (teacher)
         Kirk Starry (teacher)
         Margaret Tucker (teacher)
         Dana Zoch (teacher)

    Jamie Pilkerton (ES principal)
         Loveta Veristain (administrative assistant)
         Mary Allan (preschool lead teacher)
         Stacey Hofer (preschool teacher)
         Jennifer Exon (teacher)
         Cynthia Gilbert (teacher)
         Stacy Gilligan (teacher)
         Mike holloway (teacher)
         Megan Hunicke (teacher)
         ReBekha Lulu (teacher)
         Tammie Ogden (teacher)
         Julie Randolph (teacher)
         Christy Rousset (teacher)
         Faith Snider (teacher)
         Misty Wadley (teacher)
         Jamie Williamson (teacher)
         Rachel Rex (library)

  Counselors
     Lynsey Bell (MS/HS counselor)
     Bryan Beddoes (Evergreen Behavioral Health counselor)
     Addrienne Patridge (Lifeways counselor)   

  SPED Director
    Beth Woodruff (director/teacher)
         Pam Dougherty (teacher)
         Mindi Grant (teacher)
             Tonya Heffington (paraprofessional)
             Autume Flud (paraprofessional)
             Misty Meyer (paraprofessional)
             Sarah Nelson (paraprofessional)
             Ashley Pecora (paraprofessional)
             Julie Sharp (paraprofessional)
  Maintenance Supervisor
     Bobby Kassebaum (supervisor)
     Steve Romero (maintenance)

  Custodial Supervisor
     Sharon Bidegain (supervisor)
     Allison Gonyou (custodian)
     Luisa Gurwell (custodian)
     Matt Yardley (custodian)

  Transportation Supervisor
     Russ Taylor (supervisor)
     Chris Turner (driver)
     Mark VBeristain (driver)
     Sandy Stinson (driver)
     Ed Jones (sub driver)

Food Service Supervisor
    Cyndi Watson (supervisor)
    Rachel Elliot (food service)
    Rechell Nalley (food service)

Community Wellness Coordinator
    Bundy Moore   

School Resource Officer
    David Gomez